28 Kasım 2014 Cuma

BASKETBOL AİLESİ GÖREV BAŞINA


Uzun zamandır bloğa ne maç yazısı ne de röportaj yazamıyordum. Sanırım yine içimdeki tembellik şeytanına yenildim. Ama sosyal medya sayesinde okuduğum bir haber o şeytanı yenmem gerektiğini tiz bir çığlıkla söyledi. Neydi peki bu haber!
Benim jenerasyonum – ’83 doğumlular – mutlaka bilecektir. Şimdinin Anadolu Efes’i geçmişin Koraç Efsanesi Takımı Efes Pilsen’idir. Efes Pilsen basketbolumuzda çok değerli isimler çıkarmıştır. Bu isimlerden biri de, Efes Pilsen’de 6 numaralı forması ile pek çok şampiyonluk yaşamış, o efsane takımın kaptanlığını da üstlenmiş Taner Korucu’dur.
Taner Korucu 5 senedir demans denilen hastalıkla savaşmaktaymış. Geçmiş zaman kipi kullanıyorum. Çünkü bende bu durumu yeni öğrendim. Sanırım bu da benim ayıbım…….
Peki demans nasıl bir hastalık. Genellikle 50 yaşının üzerinde ortaya çıkan ve çoğu kez yavaş ilerleyici olan, beynin bilgi,davranış ve gündelik yaşamı sürdürme konularında gösterdiği yetersizlik olarak tanımlanabiliyor. Kişi hafıza kaybı yaşıyor. Çok nadiren de olsa 50 yaş altı da bu hastalıkla savaşmak zorunda kalmakta.
İşte Taner Kaptan da bu hastalıkla savaşan kişilerden biri. Sosyal medyadan okuduğum haberlere göre Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Ufuk Sarıca, Tamer Oyguç ve Gökhan Güney gibi önemli isimler Taner Kaptanın yanında.
Ben ise okuduğum haberlerden yola çıkarak duygularımı yazmaya çalıştım. Bilmem bu küçük blog ve yazı konuya dikkat çekmeye biraz olsun katkı sağlar mı ? Benim umudum sağlayacağı yönünde…….

Hiç yorum yok: