10 Ocak 2016 Pazar

ANKARA'DA CBL BAŞLIYOR...


Yine bloğuma uzun zamandır yazamadığımın farkındalığıyla geçtim bilgisayar başına ve İstanbul'da zaman zaman izlediğim bir organizasyonun Ankara'da da başlayacağı haberinden daha güzel bir başlangıç olamaz dedim.
CBL olarak bilinen Kurumlararası Basketbol Ligi'ne Ankara'da ilk katılan iki kurum Avrupa Tecrübesi de olan TC Merkez Bankası ve Denizbank oldu.
TC Merkez Bankası’nın oyuncularından Suphi Uçar, bu organizasyonda mücadele etmek için sabırsızlandıklarını ifade ederek; “Geçtiğimiz sene Türk Telekom Kamu Kurum ve Kuruluşları Basketbol Turnuvası’na katıldık ve ilk 3 takım arasında yer almayı hayal bile edemezken şampiyon olduk. Daha önce Balkan Şampiyonlarında ve 1999 yılından beri de Avrupa Merkez Bankaları Basketbol Turnuvaları’nda mücadele ediyorduk. Aslına bakarsanız tecrübeli bir takımız ama geçen sene elde ettiğimiz şampiyonluk bize yeni bir ivme kazandırdı. İstanbul’da organize edilen CBL ile ilgili bilgimiz vardı ve Ankara’da da aynı formatta 2016 yılında düzenleneceğini duyunca kurum olarak katılmak istedik. TC Merkez Bankası olarak biz 3000 kişilik bir aileyiz. Bu kadar kalabalık bir ailenin hafta sonlarını böyle üst düzey bir organizasyon ile birlikte yaşama fırsatı bulacağımız için heyecanlanırken başka kurumlar ve firmalar ile bir araya gelerek yeni arkadaşlıklar kuracak olmamız gerçekten güzel. Diğer taraftan ise yoğun iş temposundan biraz olsun sıyrılarak böyle rekabetçi bir ortamın içinde farklı bir atmosferi soluyacağız. Ailelerimiz de tribünden bizim bu heyecanımıza ortak olacaklar. Çoçuklarımız için de doğru rol modeler oluşturmak adına bu tip organizasyonların çok önemli fırsatlar yarattığını düşünüyorum. Ligin başlamasını dört gözle bekliyoruz. 15 kişilik kadromuz ile ilk antrenmanımızı iki gün önce gerçekleştirdik. 16 Ocak tarihine kadar tüm hazırlıklarımızı tamamlayacağız. Ligimize katılacak tüm takımlara şimdiden sakatlıklardan uzak, başarılı bir sezon diliyorum” dedi.
CBL İstanbul’da mücadele eden Denizbank, bu yıl Başkent’te ilki gerçekleştirilecek olan CBL Kurumlararası Basketbol Ligi’nde yer alacak ikinci takım oldu.Denizbank Ankara 1. Bölge Müdürü Semih Boyacıgil ile CBL Ankara Kurucusu Ersin Eroğlu bir araya gelerek sözleşmeye imzalarını attılar. Kurumuları bir araya getiren çok önemli bir organizasyona kavuştuklarını dile getiren Semih Boyacıgil, “İstanbul’u imrenerek takip ediyorduk. Nihayet bu güzel ve kaliteli organizasyon Ankara’ya da geldi. Düzenleneceğini duyar duymaz kurum olarak başvurumuzu yaptık.Kurumları bir araya getiren, önemli bir motivasyon aracı olan, ailelerimiz ile birlikte hoş vakit geçireceğimiz yeni bir etkinliğe sahip olduk. Diğer kurum ve kuruluşları da bu tatlı rekabet ortamında görmeyi dileriz” dedi.
Bir süredir pek çok özel ve kamu kuruluşlarıyla yaptıkları görüşmeler sonucunda çok olumlu geri dönüşler aldıklarını belirten CBL Ankara Kurucusu Ersin Eroğlu, “Ligin kurulmasının daha ilk yılında 8-10 kurumun bize katılması çok anlamlı ve önemli. Bundan sonraki yıllarda da bu katılımın artarak devam edeceğine, ligin daha da büyüyeceğine inanıyorum. İstanbul’dan sonra Ankara’da da basketbol ailesini büyütmek, kaynaştırmak, kurum çalışanlarının “takım” olma, uzun lig süresi boyunca disiplinli çalışarak, mücadele ederek kazanma becerilerini geliştirmelerine katkı bulunmak, bunu iş performanslarına da yansıtabilecekleri spor dolu ama eğlenceli bir ortam yaratmayı amaçlıyoruz” dedi.Bir kaç özel ve kamu kuruluşuyla da görüşmelerimiz sürüyor. Türkiye Basketbol Federasyonu, TBF Ankara İl Temsilciliği ve TED Üniversitesi’nin desteklerinin biziler için çok değerli olduğunu ve bu kurumlara iş hayatı içinde de sporun gelişmesine katkıda bulundukları için çok büyük teşekkür borçlu olduğumuzu belirtmek isterim” diyerek sözlerini noktaladı.
2016 yılında CBL İstanbul’daki organizasyona Ankara’nın da katılması lige farklı bir renk getirecek. Bu ligde yer alan Türkiye’nin önemli bir o kadar da değerli kurumlarını ve firmalarını daha kaliteli ve uzun soluklu bir heyecanın içine katmak için yeni bir planlama yapılıyor. Bu proje kapsamında 2016 sezonunun sonunda Ankara ve İstanbul’da CBL Ligi’nde mücadele ederek sezonu ilk 2 sırada bitiren takımların farklı bir ilde bir araya getirilerek 4’lü final oynaması için çalışmalar sürüyor.
Bu durumda Haydi Ankara KRAVATINI ÇIKAR FORMANI GİY.......

Hiç yorum yok: